Мій кошик

Блоки живлення

Імпульсний блок живлення (блок питания) - радіоелектронний пристрій, призначений для забезпечення ігрових або торгових автоматів, платіжних терміналів електричним живленням.

Розрізняють первинні і вторинні істочнікі живлення.

Імпульсні блоки живлення, яки застосовуються в ігрових, торгових автоматах або платіжних терміналах - є инверторной системою.

В імпульсних блоках живлення змінна вхідна напруга спочатку випрямляється. Отримана постійна напруга перетворюється в прямокутні імпульси підвищеної частоти, або подаються на трансформатор (у разі імпульсних БП з гальванічною розв'язкою від електричной мережі) або безпосередньо на вихідний ФНЧ (в імпульсних блоках живлення без гальванічної розв'язки).

В імпульсних блоках живлення можуть застосовуватися малогабаритні трансформатори - це пояснюється тим, що з ростом частоти підвищується ефективність роботи трансформатора і зменшуються вимоги до габаритів сердечника, необхідних для передачі еквівалентної потужності. У більшості випадків такий сердечник може бути виконаний з феромагнітних матеріалів, на відміну від сердечників низькочастотних трансформаторів, для яких використовується електротехнічна сталь.

В імпульсних блоках живлення стабілізація напруги забезпечується за допомогою отріцательного зворотного зв'язку. Зворотній зв'язок дозволяє підтримувати вихідна напруга на відносно сталому рівні незалежно від коливань вхідного напруги і величини навантаження. Зворотний зв'язок можна організувати різними способами. У імпульсних блоків з гальванічною розв'язкою від електричной мережі, найбільш поширеними способами є використання зв'язку за допомогою однієї з вихідних обмоток трансформатора або за допомогою оптрона. Залежно від величини сигналу зворотного зв'язку (залежному від вихідної напруги), змінюється величіна імпульсів на виході ШІМ-контролера. Якщо розв'язка не потрібна, то, як правило, використовується простий резистивний разделитіль напруги.
Таким чином, блок живлення підтримує стабільну вихідну напругу.