Мій кошик

Світлодіод 5 мм

Світлодіод 5 мм

ціну уточнюйте

Світлодіод для підсвічування.

--- Діаметр 5 мм
--- Напруга живлення 12/24 В
--- Потужність 1,2 Вт
--- Кут світіння 90 градусів


Світлодіод або світловипромінювальних діод (СД, СІД, LED англ. Light-emitting diode) - напівпровідниковий прилад з електронно-дірковий переходом, що створює оптичне випромінювання при пропущенні через нього електричного струму. Випромінюється світло лежить у вузькому діапазоні спектра. Його спектральні характеристики залежать значною мірою від хімічного складу використаних в ньому напівпровідників. Кристал світлодіода випромінює конкретний колір (якщо мова йде про СД видимого діапазону), на відміну від лампи, що випромінює більш широкий спектр і де конкретний колір відсівається зовнішнім світлофільтром.

Перший світлодіод, що випромінює світло у видимому діапазоні спектра, був виготовлений в 1962 році в Університеті Іллінойсу.

При пропущенні електричного струму через p-n перехід в прямому напрямку, носії заряду - електрони і дірки - рекомбинируют з випромінюванням фотонів (через перехід електронів з одного енергетичного рівня на інший).
Вольт-амперна характеристика світлодіодів в прямому напрямку нелінійна. Діод починає проводити струм починаючи з деякого порогового напруги. Ця напруга дозволяє досить точно визначити матеріал напівпровідника.
Сучасні над'яскравих світлодіодів мають менш вираженою полупроводімостью, ніж звичайні діоди. Високочастотні пульсації в живильної ланцюга (т.зв. "голки") і викиди зворотної напруги призводять до прискореного деградирование кристала. Швидкість деградування також залежить від струму живлення (нелінійно) і температури кристала (нелінійно).
Звичайні світлодіоди виготовляються з різних неорганічних напівпровідникових матеріалів.

Особливості світлодіодів:
--- Висока світлова віддача
--- Висока механічна міцність, вібростійкість (відсутність нитки розжарювання і інших чутливих складових)
--- Тривалий термін служби - від 30000 до 100000 годин (при роботі 8 годин на день - 34 роки)
--- Спектр сучасних світлодіодів буває різним - від теплого білого = 2700 К до холодного білого = 6500 К
--- Мала інерційність - включаються відразу на повну яскравість
--- Кількість циклів включення-виключення не роблять істотного впливу на термін служби світлодіодів (на відміну від традиційних джерел світла - ламп розжарювання, газорозрядних ламп)
--- Різний кут випромінювання - від 15 до 180 градусів
--- Низька вартість світлодіодів
--- Безпека - не потрібні високі напруги, низька температура світлодіода або арматури, зазвичай не вище 60 градусів Цельсія
--- Нечутливість до низьких і дуже низьких температур
--- Екологічність - відсутність ртуті, фосфору і ультрафіолетового випромінювання на відміну від люмінесцентних ламп