Мій кошик

Монетоприймачі

В конструкції будь-якого обладнання, призначеного для надання клієнтам різних послуг за гроші (ігровий або торговельний автомат, платіжний термінал, вендінговий автомат) передбачена установка пристрою для прийому грошей і видачі здачі.

Одним з таких пристроїв є монетоприймач (монетнік, жетоноприймач, компаратор).

Монетоприймач (монетнік, монетопріемнік, монетоприемник, жетоноприймач, компаратор) - це пристрій для прийому монет (жетонів), які використовуються в усіх видах торговельних автоматів, сенсорних кіосках, платіжних терміналах, автономних пристроях послуг. Їх мета прийняти і розпізнати металеві гроші (монети, жетони).

Монетоприймачі (монетнік, жетоноприймач, компаратор) можна розділити на чотири види:

  • Монетоприймачі еталонного типу (компаратор)
  • Програмовані Монетоприймачі
  • Монетоприймачі-селектори
  • Монетоприймачі з функцією видачі здачі

Пристрої для прийому монет або жетонів діляться на два види: програмовані, які здатні розпізнавати монети різних номіналів; компараторні, які беруть монети або жетони тільки одного типу. Програмовані Монетоприймачі використовуються у всіх торговельних і платіжних терміналах. Для ігрових або розважальних автоматів досить компараторних монетоприймачів (еталонного типу).


Залежно від наявності вільного місця всередині самого апарату монетоприймачі (жетоноприймач, компаратор) встановлюються збоку (прилаштовується додатковий бокс) або за фасадної панеллю автомата.
Монета (жетон) потрапляє в монетоприймач (монетнік, жетоноприймач, компаратор), перевіряється там на предмет автентичності (в сучасних пристроях звіряється до 24 параметрів), і далі, в разі схвалення, апарат отримує команду видати товар або зробити будь-яку операцію. При використанні нових моделей монетоприймачів (монетнік, жетоноприймач, компаратор), завдяки вбудованим оптичним датчикам, виключені і такі поширені види шахрайства, як монета (жетон) на нитці.

Вибір монетоприймачів (монетнік, жетоноприймач, компаратор), як додаткового обладнання досить широкий, що дає можливість, виходячи з конкретних завдань, підібрати оптимальну модель. Це можуть бути монетоприймачі (монетнік, жетоноприймач, компаратор), з функцією здачі або без функції здачі. Нові електронні монетоприймачі (монетнік, жетоноприймач, компаратор), здатні розпізнавати монети (жетони), видавати здачу і сортувати монети (жетони) за їх номіналом. Монети (жетони) для здачі збираються в трубах, для кожного номіналу використовується окрема труба. За допомогою дисплея можна контролювати наповнюваність труб і стежити за наявністю здачі, що в свою чергу має важливе значення для безперервного процесу торгівлі. Як і висока швидкість видачі здачі, яку забезпечують встановлені в монетоприймач (монетнік, жетоноприймач, компаратор) реверсивні електромотори.

В автомат, який буде використовуватися в умовах вулиці, необхідно встановлювати спеціально призначений для цього монетоприймач.